Jak přidat mnoho odkazů najednou hezky rychle

Když chci třeba přidat deset odkazů na akce, nemůžu každý kopírovat zvlášť, protože na to nemám čas. Tento návod je pro firefox, protože narozdíl od google je to opensource (o windows raději poklidně mlčím).

Úkol číslo 1 – Přidejte všechny odkazy do záložek. Prvně zvolte nový adresář, první záložku nasměrujte do něj, a pak už stačí dávat hvězdičku, nebo ještě rychleji ctrl + D. Pokud máte otevřených deset tabů najednou, je také možnost zavřít všechny které uložit nechcete a poté přes pravé tlačítko dát uložit všechny taby do záložek. Jinak mezi okny se přechází ctrl + tab do dalšího, ctrl + shift + tab do předchozího.

Pokud máte svou lištičku již vytweakovanou (Ano správně, máte někde nahoře tlačítko pro záložky), klikněte na všechny záložky…

Tím, že máte všechny záložky v jednom adresáři, klikněte na ctrl + a a dejte kopírovat (neopovažujte se dávat pravé tlačítko jak na obrázku, jelikož není čas ztrácet čas, ctrl + C)

Úkol číslo 2 – Ve wordu se nám objeví takováto kupička. Stejně jako můžeme něco hledat, tak můžeme i nahrazovat. Klikneme na ctrl + H. Nejdříve co potřebujeme najít. Potřebujem najít to co je za každým odkazem abychom zalomili řádek. Celý odkaz včetně mezer je podtržený, konec ne. Dáme tlačítko Formát a v Underline style kolonce zvolíme None. No a nyní čím to chceme nahradit. Klikneme do kolonky Replace with a klikneme na Special a zvolíme Line break (Zalomení řádku pokud máte česky).

No a wuallá. Můžete to použít na spoustu věcí. Vkládání knížek, tipů na výlety, oblíbených dílů seriálů a mnoho mnoho dalšího…

Na stránce se odkazy zarovnají na střed a proto je pomalejší je číst. Doporučuji použít formátování Seznam, které jsem blahovolně vytvořil. Jak ho aplikovat najdete na stránce Snippety, vzorky, ukázky pod odrážkou seznam.

Tak a to je všechno, takže enjoy a stay nerd… teda Geek… pardon…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.