To se tak člověk koukne na zprávy a hned má posranej den

Není to tak dlouho co to vypadalo, že ve vládě bude prodejce koblih, komunista a Tomio. Zatímco alternativní umění , věda a technologie kráčí mílovými kroky, většinová společnost jde nenávratně doprdele. A výsledek? Nebude to peklo, ale nic se nemění, což se peklu docela podobá, když na semaforu je už dávno zelená. Obsazování funkcí je otázkou množství kamarádů, nikoli schopností. Množství hlasů je otázkou koblih a nebo toho, že ti neni blbý říkat, co chcou lidi slyšet a víš, že za každej hlas dostaneš dobrej peníz. Předevčírem jsem se podíval po nějaké době na zprávy a kdybych neměl vůli na uzdě, měl bych zkaženej celej večer. Těžko se člověk dozví, jestli ústavní činitelé zavírali oči protože věřili, že rychle je lepší než pomalu, nebo jestlli byli hloupější než ti, kteří blbě vytyčených bariér využívali. Další možnost je, že z toho měli svůj prospěch. Každopádně je smutek, že privatizace neproběhla způsobem, kdy by z ní mohli těžit všichni a že pro vysokoškolské tituly bylo výhodnější zajet si do Plzně. Poměry se nemění. Nejsme Německo – mentalitou a organizací už vůbec ne . Jsou hezké studie na to, že na wallstreetu je výskyt duševně nemocných lidí o desítky procent větší, než v brooklynu. Kariérně stoupat, je mnohem snažší, pokud máš omezenou, nebo vůbec žádnou empatii a neznáš smysl pro férovost. V Čechách, kde se během pár let vytvořilo příležitostí víc než obyvatel to platí dvojnásob. Člověk, který má namísto ostrých loktů v ruce kladívka měl v devadesátých o sto procent rychlejší návratnost investic. Blbý je, že jeho ne zas tak chytrý děti budou ti, kteří jejich moc nyní převezmou. Filozofové se králi stát nechtějí, protože by si mravně pohoršili a od králů filozofii nečekejte. Jsme východní Evropa. Jsme vydláci a je nám to jedno.

Všichni tři obžalovaní v kauze privatizace OKD byli zproštěni viny

China miner

Nelze brát odhady jako adekvátní, stejnak je ale škoda vyčíslená na 5 miliard korun. Místo zpráv by dneska mohli dávat večerníčka. Učitelé škemrají o 40 miliónů, doktoři kvůli 60 miliónům odcházejí do zahraničí, kdyby pošťáci měli o 50 milionů víc, pošta by fungovala jak má. Když si to spočteš, tak takováhle kauza by v případě správně provedené jedné privatizace nebyla ani jedna. Všechny profese by na tom byly jinak. Bakala se směje a možná si brzo koupí i tvůj byt potom co si půjčíš, abys poslal děti do školy….

Dotace na Čapí hnízdo: Blíží se promlčení, Česku hrozí sankce

Andrej se směje. Jeden z nejbohatších lidí v česku dostal dotaci 40 miliónů. To je docela blbý, protože ty abys dostal příspěvek  10 tisíc, když chceš otevřít kulturní centrum, musíš si najmout právníka za třicet. Evropská unie udělala posudek a verdikt zní: Andrej Babiš se dopustil zpronevěření dotace. Není to ale český institut a proto není verdikt nijak pravomocný, je to pouze doporučení. Už jsme si zvykli poslouchat, že za všechno zlo může Evropská unie. To že bez ní bysme v sušenkách mohli žrát třeba leukoplast a nikomu by to nevadilo, však nikoho nedojme. Existuje mnoho kauz, kde poškozená je česká republika a přesto hlavní vyšetřování byla prováděna cizími státy. Je velkou záhadou, proč Česko neřeší záležitosti kde přišlo o hodně. Vzorový případ: Dánská republika obžalovala českou firmu, že připravila Českou Republiku o desítky milionů. Proč? Protože o pár procent česká firma připravila i Dánsko. Je zajímavé že Dánsko případ zpracovalo, přestože mu šlo o pár korun, zatímco z české strany, která příšla o část svého rozpočtu, žádné vyšetřování neprobělo. Náhoda? Možná. Neschopnost, nebo nespravedlnost? Nevím. Evropská unie toho za nás řeší hodně, protože němci jsou v práci zvyklí makat a ne shánět zalevno cihly na chatku, pít kafíčko a dobře pokecat.

Komunisté už jsou natěšení na posty ve státních firmách

Stalin

Protože jsem přesvědčením komunista, jsem smutnej z toho kam se to ubíralo. Je to něco jako když křesťanskej papaláš říká „ve jménu víry, lásky a spravedlnosti, pojďme vyvraždit všechny nevěřící indiánský bastardy“. Spálit komunistickou stranu čech ze všech stran. Jsou to starý banditi co nic neuměj. Komunismus jim hezky hraje do karet, protože hezky zní a dobře se na něj chytaj hlasy, ale nikdo se jím neřídí. Dřív se intelektuálové posílali do uhelen, dneska je stačí označit za intelektuála, za vegana, nebo za člena kavárny a už ho stejně nikdo neposlouchá. Vopravdovej komunista za režimu seděl v lochu a psal básně. Dneska v sedmdesáti pořád ještě chodí do fabriky a ví, že literaturu si může psát tak leda do šuplíku. Když někdo něco říká, podívej se nejdřív na to, jak se chová, co dělal dřív a pak to znova porovnej s tim co říká. U starých zatrpklých lidí je rozumější nechat je odejít než se je snažit převychovat. KSČM je symbolem toho, co je tady špatně a proto prosím, běžte už do pr..ůchodu prosím.

 

Sociální bubliny jsou nejsnažším a nejlepším možným řešením. A proto přátelé zakládejte komunity. Rozvíjejte subkultury a na zprávy se vyserte. Je potřeba tyto věci řešit, ale nesmí nám zkazit náladu. Skupina lidí ať se konkrétním problémem zabývá, investigativní žurnalistika ať má svou úroveň a výsledky, ostatní ale z toho vynechte prosím, jenom kazíte náladu. Není možné mlčet, ale TV krimi ničí životy. Moje babička, která se dívá denně se pomalu bojí vyjít z baráku, přestože Evropa nikdy nebyla tak bezpečným místem.  Nadáváním nezmůžeš nic. Politika v tramvaji nepotkáš, aby sis spravedlivě zanadával a pak mu dal po čuni, takže se vyprdni na to řešit věci odshora, tak jak se říká, že by to mělo být, ale srovnej si souseda až bude mít rasistický kecy. A udělej pořádnej rave, kde se neplatí za nic a kde si to lidi udělaj, aby to měli hezký a nečumí jestli soused odvedle nepřijel náhodou v dražším fáru. Dojeď radši na kole, aspoň se příště nazadejcháš, než vyjdeš do schodů.

A dávej bacha…   tvůj… Tomio Nočnímůra…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *