Tvorba webu ve wordpress

Chcete li udělat internetové stránky na míru, nebo máte-li na mne jakýkoliv dotaz pište na

malachovd@seznam.cz

 

Mé jméno je Daniel Malachov. Dělám krásné stránky levně a na míru. Pokud chcete vidět něco z toho co jsem udělal, můžete si projít web na kterém zrovna jste. Hlavní výhodou wordpressu je jeho jednoduchost, takže zákazník si potom může sám přidávat články, obrázky, zboží a podobně aniž by musel umět jazyky HTML a CSS. Nabízím také doučení všeho co je potřeba k dalším úpravám ve wordpress (osobně v Praze), také tvorbu grafiky a úpravu fotek. Můžu pro vás udělat e-shop, blog na propagaci fotek, či obrazů, blog o čemkoliv, stránku propagující nějakou událost, nebo cokoliv jiného. Nabízím i tvorbu stránek v HTML a CSS (tvorba od nuly, kód je přehlednější a rychlejší, uživel si však stránky může měnit pouze pokud ovládá základy jazyků HTML a CSS.) Druhá možnost je časově náročnější, pracnější a pro konečného uživatele má více nevýhod (proto je více jak třetina internetových stránek vytvořena ve wordpressu). Hodně lidí vám řekne, že je to pro vás lepší, ale důvody jsou často ty, že za to programátor dostane víc peněz a to navíc pokaždé, když budete chtít na stránkách něco měnit. Tvorba webu je věc krásná a důležitá, protože ať děláte cokoliv, když o tom nebude nikdo vědět, je to prd platné.

Web

Dále nabízím renovaci stránek. To znamená kompletní změnu vzhledu starých stránek na vzhled moderní, širokoúhlý, responzivní. Důvod? Staré verze jazyků CSS a HTML moc nepodporovaly responzivní design a navíc byla docela oblíbená reklama… a protože každý monitor byl jinak široký, každá stránka měla po bocích široké nevyužité plochy a dost často ještě postranní sloupec s nabídkou… viz například stránka. Dnes jsou možnosti jiné, vkus se také změnil a proto jsou dnes populární “široké” weby a především responsivní, aby se daly dobře číst i na telefonech. Tady máte nějakou ukázku. Můžete na první pohled vidět zas opačný “hipstero” trend, kde je patrný jakýsi minimalismus. Namísto mnoho obrázků a složitého menu, kde máte 9 možností a z každé vyjede po najetí dalších 12 možností, je dnes většinou jedna fotka přes celou obrazovku a v menu pouze okolo 4 možností.

 

Staré      X      NovéNew design

 Cena

Cenu určí čas strávený na tvorbě stránky. Tedy záleží jak moc propracovaný budete chtít mít vzhled, jestli budu dělat i obsah (texty, obrázky, videa), kolik bude mít stránka podstránek a podobně. Tvorba webu mne baví a můj čas si cením jen na 120 Kč/hod, což je víc jak dvakrát méně než konkurence. Důvod je, že kvůli škole musím pracovat z domova a nemám moc na výběr.

 

Na kolik tedy taková stránka vyjde?

160 Kč/rok     Cena za doménu (za “název” stránky)

400 Kč/rok    Cena za hosting (pro toho kdo bude mít stránky na svém serveru)

2 500 Kč         Cena za mou práci : (základní web, okolo 20 hodin práce)

5 000 Kč        Cena za mou práci : (pokročilý web, okolo 40 hodin práce)

 

Dohromady tedy od 3 000 Kč

 

U základního webu mi řekněte, jak přesně stránky chcete, co na nich chcete, dodejte mi obrázky a zhruba o čem by měl být text, nebo ideálně přímo text na stránky.

U rozsáhlejšího webu navhrnu vzhled, budu věnovat více času věcem jako je UX design, SEO a strategii webu, budu hledat a upravovat fotky na míru webu, napíšu několik A4 stran textu, popřípadě nafotím fotky dle zadání, nainstaluju více pluginů pro více funkčnosti.

Renovace vyjde logicky mnohem levněji než celý nový web. Odhadem se může jednat tak o 8 hodin, to jest 800 Kč

 

Ukázka cen konkurence

Běžná cena například ZDE.

Profesionálnější přístup větších společností je také jinak hodnocen, viz například ZDE.

Cena stránek které jsou tvořeny od nuly nikoli přes wordpress je v naprosto jiné cenové relaci. Informativně například ZDE.

Vždy se podívejte co všechno je zahrnuto v ceně, kolik stojí dodatečné úpravy, zda je optimalizováno SEO a zda je obsluha zjednodušena na dostatečnou míru. Někde narazíte na levnou cenu, když si ale dopočítáte věci co nejsou v základu (stovky korun za jednu normostranu, další za optimalizaci SEO, další za úpravu fotek a podobě), dostanete se na částku jinou.

web 2

WordPress je publikační systém používající jazyk PHP a databáze v MySQL. Má ohromnou uživatelskou základnu a proto je většina problémů co lidé řeší již dávno vyřešena. Většinou stačí stáhnout tzv. plugin, nainstalovat, zapnout a máme funkci, kterou jsme chtěli. Na internetu je mnoho “programátorů” kteří se chlubí tím, že dělají weby a nebojí se za to vzít slušné peníze, výsledek přitom ubohý. WordPress pouze nainstalují, vyberou šablonu a končí (cca. 2 hodiny práce) a výsledek je jak po designové stránce, tak po funkční velmi chabý. Bohužel má tedy wordpress trochu zkažené renomé, za což ale on sám nemůže. Možnosti úpravy a přizpůsobení wordpressu k obrazu svému jsou takřka neomezené. Přes wordpress běží přes 70 000 000 stránek, což je zhruba jedna čtvrtina webu. Co se týče konkurence, tak na poli publikačních systémů zabírá víc jak polovinu.

Další možností jak si udělat stránky je například pomocí wix.com namísto wordpressu, kde je grafické rozhraní tak daleko, že si všechno rychle a jednoduše naklikáte a programovat nemusíte nic. Nevýhoda je ta, že to stojí peníze. Základní verze bez reklam stojí 10 dolarů na měsíc, takže za pět let je to 15 000 Kč. V případě, že chcete například eshop, potřebujete minimálně dvakrát dražší verzi. Pokud požíváte wordpress, zaplatíte za práci a poté budete platit již jen za doménu a hosting, což je za 5 let zhruba 2750 Kč. Hlavní nevýhodou však je, že to, co není v nabídce ke klikání, to prostě mít nebudete a za hodně věcí “navíc” taky navíc platíte. Nespornou výhodou je jednoduchý a hezký vzhled, a doba, za jakou web vytvoříte. Mezi další publikační systémy patří například Drupal, nebo Joomla.

 

Co je zahrnuto v ceně

Zakoupení hostingu a domény

Instalace wordpressu

Volba vhodné šablony

Instalace pluginů (na tomto webu jich je aktivních cca. 40) které mohou zaručovat prvky jako je ochrana proti napadení, spam štíty, chat, propojení s facebookem, youtubem, editory které nabízejí různé velikosti písma a podobně a umožňují psát příspěvky bez znalosti HTML, kalendáře, mapy a mnoho dalšího.

Napsání kaskádových stylů, které určí vzhled stránky, co jak bude barevně, jak co daleko od kraje a podobně.

Optimalizace SEO, Aby je prohlížeče upřednostňovaly před ostatními podobnými stránkami.

Propojení se sociálními sítěmi, především Facebookem, protože přitáhne na stránku hodně lidí

 

To jak bude stránka vypadat a fungovat, nechám na přání zákazníka. Jak mi to nakreslí na papír, takové mu udělám stránky. Dělám to již delší dobu a mám spoustu triků (které si nechám pro sebe), jak udělat věci rychleji, než může být na první pohled možné, takže pro někoho kdo se s wordpressem zná teprve chvíli, by tvorba kvalitních stránek trvala mnohem více než 100 hodin.

Co všechno je potřeba, proč to trvá tak dlouho a jak to vše udělat je na stránce

 

Návod na tvorbu webu ve wordpress krok za krokem

 

kde je podrobný návod od začátku do konce pokud si chcete stránky udělat sami. Nechám to na vás, ale protože jsem tomu věnoval již hodně času a úsilí, věřím, že je udělám rychleji, lépe, a v konečném důsledku i levněji než vy sami…