Tweakování, tipy, triky jak na všechno

Vytvářejte, přidávejte, plňte obsahem…

Znovu připomínám stránku Snippety, templaty, kde najdete skoro všechno, co k psaní příspěvků potřebujete. Možnosti něco si ulehčit jsou ale nezměrné a tak jich pár přidám.

Nahoře na nástěnce i nahoře při psaní příspěvků je kouzelné políčko Nastavení zobrazených informací. Na to když kliknete, tak si můžete nastavit, co na stránce uvidíte. Můžete si tak přidat některá dodatečná nastavení, především ale schovat věci, které nikdy nepoužijete. Míň je víc, a tak jste rychlejší.

Chcete v příspěvku mezeru mezi odstavci, nebo mezeru mezi videi, nebo mezeru mezi něčím úplně jiným? Jedna možnost je v editoru dávat enter enter, ale je lepší varianta. Klikněte na ikonku z obrázku a u Spaceru zvolte kolik pixelů libo.

Odsazení entrem se rovná defaultním 20px. Můj monitor má celkovou výšku 1080 px.

Některá slova je dobré zvýraznit. Některé označit kurzívou, a některé

„Označit jako citaci“

Dobré je používat zkratky Ctrl + b pro zvýraznění a znovu ctrl + b pro zrušení zvýrazněného textu. Citace funguje pouze pro celý odstavec (narozdíl od zvýraznění) a použijete ji kliknutím na kolonku s uvozovkami. Další dobrou zkratkou je Ctrl + k, kterou vložíte odkaz. U odkazů je možné kliknout na nastevení a zvolit, jestli se link otevře v novém okně, nebo ne (defaultně). Výborná a hodně používaná zkratka je Alt + Shift + 2, která označí řádek jako Nadpis 2 (Nadpis 1 je pouze název článku).

Pokud chcete text nějak odlišit, můžete použít odsazení (taktéž kolonka v editoru), které vám text stejně jako ve wordu odsadí kus doprava. Taky můžete použít zarovnání do bloku pokud píšete dlouhý text a chcete aby byl lépe čitelný…

Tak vole tvořte…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.